Donedávna neriešiteľné situácie už v súčasnosti vyriešite jedným telefonátom

Odborná oprava kanalizácie
14. júna 2022
Frézovanie potrubia si poradí aj s betónom vo vašom odpade.
13. decembra 2023

Donedávna neriešiteľné situácie už v súčasnosti vyriešite jedným telefonátom

Donedávna neriešiteľné situácie už v súčasnosti vyriešite jedným telefonátom, na základe ktorého k vám veľmi rýchlo dorazia odborníci na čistenie potrubia.

Pri rodinných domoch alebo komerčných budovách si len málokto všíma nenápadné odkvapové žľaby, ktoré však prekvapujúco plnia veľmi dôležitú funkciu. Počas dažďov chránia steny a fasádu stavby, kedy dažďovú vodu zbierajú do kanalizácie, ktorá by ináč zatopila okolie rodinného domu alebo inej stavby. No aj keď na prvý pohľad je odkvapový žľab iba kus plechu, na ktorom sa nič nemôže pokaziť, mnohí sa už presvedčili o opaku.

K najčastejším problémom odpadových žľaboch zbierajúcich vodu zo strechy je ich upchatie, kedy už nemôžu plnohodnotne vykonávať svoju funkciu. Najčastejšie je upchatie spôsobené lístím alebo konármi z blízkych stromov, ktoré hlavne v jesenných mesiacoch spôsobujú najväčšie problémy. No niekedy to môžu byť aj machy zo starších strešných krytín, ktoré sa množia na severných stranách striech a postupne sa uvoľňujú a kumulujú sa v odtokovom žľabe. No a v čase výdatných dažďov zrazu zistíme, že voda neodteká tak ako má, ale vyteká ponad nepriechodný žľab.

Ak netušíte, kde by ste mali hľadať v takomto prípade pomoc, tak riešením pre vás sú firmy špecializujúce sa na krtkovanie odpadových potrubí. Tieto spoločnosti okrem čistenia kanalizácií a iných prác vykonávajú aj prečisťovanie upchatých žľabov a odkvapových rúr pomocou modernej techniky.  Použitý môže byť mechanický strunový čistič, no ešte častejšie je na takéto čistenie používané vysokotlakové čistenie. Voda vystrekovaná pod vysokým tlakom takto dokáže odstrániť veľmi šetrne všetky nečistoty zo žľabu, a to aj tie staré, nalepené na vnútorných stenách.

Aj keď je takéto čistenie veľmi efektívne a šetrné k plechom žľabu, určite nečakajte na havarijný stav vašich odpadových žľabov, ale snažte sa špecialistov na tieto práce kontaktovať aj preventívne, keď ešte vaše žľaby nevykazujú známky blížiacej sa pohromy. Vyhnete sa tak vážnemu poškodeniu vášho majetku a množstvu stresových situácií.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

    Comments are closed.