Čistením kanalizácií k lepšiemu odvádzaniu dažďovej vody a predchádzaniu záplavám

Čo určite s odtokom nerobte! Tipy a rady
7. marca 2024
Čo určite nesplachujte v toalete! Tipy a rady
3. apríla 2024

Čistením kanalizácií k lepšiemu odvádzaniu dažďovej vody a predchádzaniu záplavám

Aj v našich podnebných podmienkach sa už stalo a stáva, že sa objavia dažde, ktoré na prvý pohľad nie sú až také silné, alebo netrvajú až tak dlho a napriek tomu sme svedkami toho, ako sa voda v niektorých častiach hromadí a vôbec neodteká. Či už je to na rôznych úsekoch ciest alebo na parkoviskách v mestách, ktoré sú na rovnom povrchu. No a dôvod? Často sú problémom práve upchaté odtoky a dokonca aj samotná kanalizácia, v ktorej sa nachádza všeličo. Od bežných nečistôt až po plastové vrecká, a všetko toto môže brániť tomu, aby dažďova voda prirodzene odtekala, naopak hromadí sa a ostáva na mieste aj niekoľko dní.

Prečistením kanalizácie sa môže situácia polepšiť

krtkovacej firme, ako je aj AB Krtkovanie máme vybavenie aj na efektívne prečisťovanie kanalizácií a zlepšovanie ich priechodnosti počas veľkých dažďov. Pravidelné čistenie kanalizácie predchádza jej upchávaniu a zlepšuje kvalitu odtekania splaškovej kanalizačnej vody, ako aj tej dažďovej, ktorá bude vďaka tomu možno odtekať pri veľkých dažďoch výkonnejšie a rýchlejšie. Prospešné je aj monitorovanie kanalizačných potrubí a ich pravidelný skríning kamerou, čo prináša pozitívny efekt na údržbu a prípadné opravy, ak sa zistia nejaké úniky cez trhliny.

Pomôže čistenie pri záplavových situáciách?

Prevencia je rozhodne lepšia ako liečba a preto je čistenie kanalizačných potrubí a systémov podstatným prvok celej údržby. Zanesené kanalizácie neodtekajú tak dobre a plynulo ako tie, ktoré sú pravidelne prečisťované, a to sa môže, samozrejme, prejaviť počas dažďov alebo aj počas záplavovej situácie, kedy sú práve priechodné kanalizačné systémy v mnohom veľmi nápomocné. Rovnako, ako je potrebné čistiť strešné rímsy a odtoky dažďovej vody a podobné drenážne systémy. Jednoducho prečisťovanie je naozaj potrebné, preto mu treba venovať patričnú pozornosť a najmä pravidelnosť.

Comments are closed.