Čo určite s odtokom nerobte! Tipy a rady

3 dôvody, prečo venovať pozornosť údržbe potrubí a odtokov
25. februára 2024
Čistením kanalizácií k lepšiemu odvádzaniu dažďovej vody a predchádzaniu záplavám
11. marca 2024

Čo určite s odtokom nerobte! Tipy a rady

Je úplne jasné, že odtoky sú v domácnosti takou samozrejmosťou, že ich ledva človek vníma a možno o to menej im venuje pozornosť. Často sa preto zabúda na pravidelné čistenie, ktoré nielenže udržiava potrubie a odtoky čisté, ale dokáže aj predĺžiť ich životnosť alebo zabrániť vzniku nepríjemných udalostí či v horšom prípade až havárii. Krtkovanie je riešením, ktoré sa dá aplikovať v bežnej domácnosti, ale aj vo firmách alebo celých budovách a prináša spomínané benefity, pokiaľ sa vykonáva naozaj profesionálne a s patričnými skúsenosťami.

Toto určite nie

Keď už sa stane, že sa odtok upchá, určite sa nepokúšajte svojpomocne ho prečistiť príliš ostrými predmetmi, ako sú rôzne drôty alebo kovové časti. Mohlo by sa totiž stať že potrubie poškodíte či spôsobíte prasklinu, a tým aj nežiadaný únik. Krtkovacia firma používa špeciálne nástroje a techniku, ku ktorým musíte mať aj patričné znalosti a skúsenosti s touto prácou. Rovnako môžu byť pre potrubia nebezpečné aj často používané chemikálie, ktoré síce na chvíľu pomôžu, no problém sa za čas môže opäť zopakovať. Navyše, chemikálie taktiež môžu potrubie poškodiť a spôsobiť nechcené úniky. Je to teda rozhodne na zváženie.

Upchávanie WC splaškami

Častým zvykom je aj splachovanie rôznych nečistôt či zvyškov jedál do toalety. Dnes sa už však zvyšky jedla dajú kompostovať alebo vyhodiť do špeciálnych kontajnerov, netreba ich teda splachovať do WC a riskovať upchatie. Mnohokrát je v kuchynskom odpade aj veľmi veľa mastnoty a tá môže v potrubí napomôcť hromadeniu nečistôt. Aj preto je potrebné venovať pozornosť pravidelnému prečisťovaniu – krtkovaniu vašich potrubí či už v domácnostiach alebo vo firemných alebo obecných priestoroch, ktorým sa dá podobným problémom do budúcnosti veľmi efektívne predísť. Údržba totiž v značnej miere predlžuje životnosť a to platí aj v tomto prípade.

Comments are closed.