3 dôvody, prečo venovať pozornosť údržbe potrubí a odtokov

Ako môžete predĺžiť životnosť potrubí v domácnosti?
8. februára 2024
Čo určite s odtokom nerobte! Tipy a rady
7. marca 2024

3 dôvody, prečo venovať pozornosť údržbe potrubí a odtokov

Možno by sa mohlo zdať, že údržba potrubí a odtokov nepotrebuje až takú pozornosť ako iné súčasti domácnosti. Opak je však pravdou. Čím dlhšie stavba existuje, tým viac je potrebná starostlivosť o potrubia a odtoky. Roky nánosov je jednoducho potrebné vyčistiť. Preto PRVÝ DÔVOD, prečo venovať údržbe pozornosť je optimalizácia výkonu potrubí. Odpadová voda môže optimálne odtekať len vtedy, ak sú potrubia čisté a nemajú v sebe rokmi usadené nánosy. Pokiaľ to chcete zabezpečiť aj u seba doma, radi vám pomôžeme. Stačí nás kontaktovať.

Prevencia smerom k bezpečnosti

Práve PREVENCIA je dôvodom číslo dva. Netreba čakať, kým sa potrubie definitívne upchá a spôsobí problémy nielen vám a vašej domácnosti, ale aj susedom a okolitým bytom. Krtkovanie sa dá vykonávať aj ako prevencia na prečistenie zanesených potrubí a odtokov v kuchyni a najmä kúpeľni. Krtkovacia firma raz dva potrubia prečistí a následne sa môžete spoľahnúť, že budú skvelo fungovať a odnášať odpadovú vodu ďalšie dlhé obdobie. Aj keď chránite odtok sitkom, aj tak sa nečistoty do potrubia dostanú a časom je ich toľko, že môžu spôsobiť upchatie. Podobne je to s nečistotami a vlasmi v kúpeľni.

Dlhšiu životnosť prináša pravidelná údržba

Okrem toho, že si potrubia môžete dať vyčistiť krtkovaním, dá sa objednať aj ich monitoring. Ten skontroluje prípadné poškodenia, praskliny a odhalí možné úniky. Aj monitoring potrubia je lepšie vykonávať na pravidelnej báze, teda skôr ako prevenciu. Tak následne predídete rôznym problémom a haváriám, ktorých následky môžu byť podstatne finančne náročnejšie. Pravidelná údržba a kontrola potrubí prinesie aj ich dlhšiu životnosť a funkčnosť. Podobne to platí o celom kanalizačnom systéme v rámci obcí a miest. Je rozhodne dôležité venovať im pozornosť a sledovať, ako materiál rokmi funguje a či nespôsobuje priesaky v prasklinách, čo môže časom viesť k ešte závažnejším problémom.

Comments are closed.