Ako môžete predĺžiť životnosť potrubí v domácnosti?

Ako presne krtkovanie prebieha?
19. januára 2024
3 dôvody, prečo venovať pozornosť údržbe potrubí a odtokov
25. februára 2024

Ako môžete predĺžiť životnosť potrubí v domácnosti?

Poďme si položiť otázku, či sa dá niečo urobiť pre to, aby potrubia a odtoky v domácnosti vydržali dlhšie. Dalo by sa povedať, že niektoré záležitosti ovplyvňuje realizácia samotnej stavby, ako napríklad výber potrubí a materiálov, ktoré by mali byť kvalitné, odolné a s dlhou životnosťou. Môžete si na to dať pozor napríklad pri nutnej výmene potrubí za nové – vyberte tie, ktoré sú kvalitnejšie a dlhšie vydržia. No a mnohé sa dá zabezpečovať následne počas prevádzky a počas bežného používania. Všetko, samozrejme, podlieha miere opotrebenia v priebehu času. Tak to jednoducho je. Avšak dobrou údržbou sa dá materiál šetriť, čím následne vydrží o niečo dlhšie, ako keby ste ho nechali bez zásahov – napospas času.

Ochranné úkony počas životnosti

Pravidelná údržba, čistenie a monitorovanie potrubí vám teda ich životnosť rozhodne predĺži. Všetko pre vás dokáže vyriešiť a zabezpečiť krtkovacia firma ako je AB-krtkovanie. Dobrá a prospešná je aj regulácia tlaku v potrubiach, nakoľko príliš veľký tlak by mohol steny poškodiť, a rovnako aj ochrana pred mrazom. V zimných mesiacoch by inak mohli veľké mrazy potrubia znehodnotiť. Venovať pozornosť sa dá ďalej tomu, najmä ak potrubia vedú cez záhradu so stromami, či ich korene nepoškodzujú, či nie sú príliš blízko a podobne. Vhodnou technikou sa dá zabezpečiť a monitorovať koreňový systém.

Správne používanie v priebehu životnosti

No a nakoniec životnosti našich potrubí prospeje aj správne používanie umývadiel a odtokov, čistenie odtokov a bezpečné zaťažovanie potrubí. Je potrebné vedieť, ktoré veci do odtoku nepatria – ako napríklad oleje, mastne tekutiny, príliš veľké kúsky nečistôt, chemikálie, ktoré by mohli potrubia poškodiť. Rovnako nevhadzujte nevhodný odpad ani do WC. Potrubia tak budú viac chránené a vydržia rozhodne dlhšie, než keby ste nič nepodnikali na ich ochranu a prečisťovanie.

Comments are closed.