Ako presne krtkovanie prebieha?

Kto si môže krtkovanie objednať?
12. januára 2024
Ako môžete predĺžiť životnosť potrubí v domácnosti?
8. februára 2024

Ako presne krtkovanie prebieha?

Krtkovanie, u nás zavedený názov pre odborné čistenie potrubí a kanalizácie, je možné si objednať kedykoľvek podľa potreby, ideálne telefonicky. Je to asi najrýchlejší spôsob, ako zistiť podrobné informácie, či už vznikla nejaká havarijná situácia, alebo ide o bežnú pravidelnú údržbu. Preventívne čistenie sa odporúča absolvovať aspoň 2-krát do roka, aby potrubia a odtoky ostali odmastené a zabránilo sa tak upchatiam a následným haváriám. Poďme sa pozrieť na to, ako krtkovanie prebieha a aké práce a postupy zahŕňa. Keď sa rozhodnete zavolať si odborníkov, už pri úvodnom telefonickom popise problému budú predbežne vedieť, aké úkony bude treba vykonať. Presný stav situácie však, samozrejme, uvidia až na mieste pri podrobnej obhliadke. Zvlášť, ak sa jedna o poškodenia a prasknuté či pretekajúce rúry.

Elektromechanické a vysokotlakové čistenie

Nečistoty aj mastnota, ktoré do potrubia preniknú pri bežnej prevádzke umývadiel, sprchy, vane i toaliet sa postupne usádzajú na stenách a po čase vytvárajú sediment, ktorý neskôr spôsobí, že voda prestane odtekať alebo odteká veľmi pomaly. Toto je úplne bežná prax, ktorú zažije z času na čas každá domácnosť. Keď prídu odborníci z krtkovacej firmy, donesú si so sebou aj patričné nástroje. Krtkovanie sa dá vykonať buď elektromechanicky prostredníctvom prenosného zariadenia s elektromotorom, alebo vysokotlakovým zariadením, ktoré je zabudované vo vozidle. Čerpadlo vytvorí vysoký tlak vody, ktorým sa dajú nánosy v potrubí prečistiť.

Pri elektromechanickom spôsobe čistí potrubie oceľová struna s rotačnými pohybmi a prostredníctvom vibrácii nánosy pouvoľňuje. Dostane sa aj na také miesta, ktoré by bolo inak náročné prečistiť.

Krtkovanie cena

Cena za tento “zákrok“ vás iste milo prekvapí i keď treba počítať s tým, že záleží, ako pri každej inej službe, od náročnosti výkonu. Bežné krtkovanie nie je finančne náročné, rádovo sa jedná o niekoľko desiatok eur, a pomôže vám udržiavať potrubia v dobrom stave.

Comments are closed.