Opravy poškodeného potrubia bez nutnosti výkopových prác

Frézovanie potrubia si poradí aj s betónom vo vašom odpade.
13. decembra 2023
Upchatá kanalizácia vás už dnes neprekvapí
13. decembra 2023

Opravy poškodeného potrubia bez nutnosti výkopových prác

Pracovníci firiem vykonávajúcich práce spojené s čistením odpadových potrubí sa veľmi často stretávajú s problémami, ktoré súvisia s opotrebovanými starými potrubiami. Niekedy sú takéto potrubia v zemi aj desiatky rokov, takže niet divu, že ich funkčnosť je do značnej miery obmedzená. No aj pomerene nové potrubie uložené v zemi môže podliehať náhodným poškodeniam, ktoré je potrebné okamžite riešiť. Takéto lokálne poškodenia rúr v zemi je dnes možné riešiť aj bez výkopových prác sanáciou potrubia.

Pri sanácii potrubia sa zavedie do odpadovej rúry akýsi rukáv vyrobený zo špeciálnej zmesi, a tento rukáv sa následne tlakom vzduchu prilepí k poškodenému miestu vnútornej strany potrubia, ktoré je tak plne funkčné. Ide o veľmi rýchle a efektívne riešenie opráv poškodených potrubí, ktoré prináša množstvo výhod.

Jednou z výhod sú ušetrené peniaze, čo by v prípade rozkopania potrubia a jeho výmeny stálo značné finančné prostriedky. Výkopové práce sú nielen časovo a finančne náročné, ale dokážu napáchať viditeľné škody na miestnom teréne, pričom náprava do pôvodného stavu je veľmi zdĺhavá a náročná. Sanácia potrubia tak dnes patrí k najefektívnejším riešeniam poškodených potrubí, no pred samotným pristúpením k takýmto prácam je potrebná dôsledná príprava a moderná technika.

V prvom rade je vždy potrebná diagnostika potrubia z jeho vnútornej strany, čo už dnes solídne firmy vykonávajú úplne bežne. Na takýto monitoring sa využíva kamerový systém zavedený dovnútra potrubia, ktorý odhalí rozsah poškodenia stien kanalizácie a samozrejme aj presné miesto tohto poškodenia. Na základe týchto podrobných informácií môžu pracovníci krtkovacej firmy pristúpiť k sanácii potrubia v presne stanovenom mieste. Ak sa už niekedy rozhodnete pre takýto spôsob opravy vášho odpadového potrubia, určite si vyberte spoločnosť, ktorá má s danými prácami dlhoročné skúsenosti a príslušnú modernú techniku.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

    Comments are closed.