Čo presne skrýva služba trasovanie potrubia a komu sa môže hodiť?

Najčastejšie chyby pri čistení odpadových potrubí a ako im predísť?
13. decembra 2023
Prečo je krtkovanie stále in?
13. decembra 2023

Čo presne skrýva služba trasovanie potrubia a komu sa môže hodiť?

Často sa stane, a to najmä pri starších objektoch a budovách, že majitelia nedisponujú presnou dokumentáciou, ktorá by mapovala trasu odpadových potrubí, kanalizácie, prípadne aj ďalších inžinierskych sietí v budove a jej okolí. Miesto zložitého skúmania a výkopov je možné objednať si práve službu trasovania potrubia. Tá sa vykonáva prostredníctvom špeciálneho rádiolokačného prístroja, ktorý je schopný zistiť presnú polohu potrubí, ich prepojenie, kam vedú, v akej hĺbke, alebo kde sa nachádzajú aké technické prvky. Prístroj jednoducho trasuje všetky potrubia a kanalizáciu.

Zameranie prístroja je presné

I keď sa to zdá priam nemožné, zameranie rádiolokátora je v tomto prípade veľmi presné. Dokáže trasovať nielen kovové časti potrubia, no aj tie vyrobené z iných bežných materiálov. Neprekážajú mu dokonca ani predmety, ako sú steny, podlaha, betón či iné hmoty. Špecialisti na trasovanie potrubia nakoniec prostredníctvom prístroja všetky časti zamerajú, lokalizujú a vzniká podrobná mapa, dokumentácia, ktorá následne poslúži pre ďalšie práce alebo údržbu budovy. Zistiť sa takto dajú nielen trasy potrubí, ale aj to, či sú niektoré časti poškodené.

Komu sa trasovanie potrubia môže hodiť?

Samozrejme, v prvom rade by podobné informácie a plány mali slúžiť najmä majiteľom budovy alebo ich správcom. V prípade údržby, opráv či dokonca rekonštrukcie tak budú presne známe miesta potrubí a sietí, čo zabráni prípadným zbytočným škodám na majetku, spôsobených náhodným narušením. Okrem toho by plány mohli poslúžiť realitným kanceláriám v prípade predaja budovy ako informácia pre potenciálneho kupca. Rovnako ich budú potrebovať napríklad pracovníci Technických služieb alebo stavebných spoločností, pri realizáciách rekonštrukcií, nadstavby, prístavby alebo iných nových projektov v rámci budovy či vedľa nej. V prípade, ak hľadáte špecialistov na podobnú službu, viac informácií nájdete na www.ab-krtkovanie.sk.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

Comments are closed.