Najčastejšie chyby pri čistení odpadových potrubí a ako im predísť?

Profesionálne vs. domáce čistenie odpadových potrubí: Kedy volať krtkovanie?
13. decembra 2023
Čo presne skrýva služba trasovanie potrubia a komu sa môže hodiť?
13. decembra 2023

Najčastejšie chyby pri čistení odpadových potrubí a ako im predísť?

Možno sa to nezdá, no pri čistení odpadových potrubí sa človek môže dopustiť niekoľkých závažných chýb, ktoré mu neskôr dokážu spôsobiť ešte väčšie komplikácie a problémy. Jednou z podobných chýb je aj nepravidelná údržba. Práve zanedbanie pravidelného čistenia je veľkou hrozbou toho, že sa potrubie o nejaký čas zanesie a upchávka spôsoby nefunkčnosť odtoku, a tým často aj celej domácnosti. Používanie preventívnych opatrení v podobe záchytných sitiek na hrubý odpad do výlevky v umývadle alebo vo vani by malo byť úplnou samozrejmosťou. Zanedbanie zachytávania nečistôt zvyšuje riziko upchávky nielen výlevky, no aj odpadového potrubia.

Pozor na časté používanie agresívnych chemikálií

Ďalšou zásadnou chybou je príliš časté používanie agresívnych chemikálií, ako sú kyseliny či iné prípravky dostupné na trhu. Pokiaľ ich budete do potrubia nalievať príliš často hrozí, že sa potrubie poškodí. Môžu v ňom vzniknúť deformácie či dokonca až praskliny, ktoré budú viesť k únikom a ďalšiemu poškodzovaniu. Je preto dôležité vyhnúť sa agresívnym chemikáliám čo najviac a radšej ako prevenciu používať domáce eko recepty – napríklad horúca voda, sóda bikarbóna a ocot.

Neprofesionálne čistenie

Hovorí sa, že niekedy je nesprávny zákrok horší ako žiaden. Rozhodne sa nepúšťajte do čistenia potrubí rôznymi nástrojmi alebo zariadeniami, ktoré neviete správne používať. Hrozilo by totiž viacej poškodenie ako prečistenie. Pri objednaní krtkovania si overte spoločnosť, ktorá vám danú službu dodáva a akými presne zariadeniami ju bude vykonávať.

No a ako týmto chybám predchádzať? 1. Pravidelné profesionálne čistenie je zárukou správneho vykonávania a prevenciou voči vzniku upchávok v potrubí. Objednajte si krtkovanie aspoň 1 – 2-krát do roka. 2. Ak chcete použiť prostriedky, používajte ekologické a prírodné varianty, ktoré potrubie nepoškodia. 3. Prevencia nečistôt a zodpovedné používanie výlevky sú rovnako dôležité. Viac informácií nájdete na www.ab-krtkovanie.sk.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

    Comments are closed.