Profesionálne vs. domáce čistenie odpadových potrubí: Kedy volať krtkovanie?

Čo robiť, aby sa pravidelne neupchávali odtoky?
13. decembra 2023
Najčastejšie chyby pri čistení odpadových potrubí a ako im predísť?
13. decembra 2023

Profesionálne vs. domáce čistenie odpadových potrubí: Kedy volať krtkovanie?

Domácnosť i komerčné priestory potrebujú, aby všetko riadne fungovalo. Umývadlá i toalety sú bežnou, no dôležitou súčasťou každého priestoru. Preto by malo byť ich čistenie a údržba pravidelnou rutinnou činnosťou, vrátane údržby odtokov a odtokových potrubí. Ako však k tomuto pristúpiť a aké riešenie si zvoliť? Pokúsiť sa vyriešiť situáciu svojpomocne, alebo sa obrátiť na spoločnosť, ktorá čistí potrubia, tzv. krtkovaciu firmu? Oba spôsoby si teraz trochu viacej priblížime.

Vsadíte na domáce recepty? A postačí to?

Určite sa čistenie odtoku dá vyriešiť aj svojpomocne po domácky. Jednak existujú chemikálie, ktoré sú na to určené a kúpite ich v drogérii, a jednak môžete siahnuť po prírodných a ekologických receptoch. Menšie upchatia vyriešite možno i špeciálnymi nástrojmi, ktoré sú rovnako dostupné v predajniach. Jeden domáci recept tu teraz pre vás máme: stačí naliať do odtoku vriacu vodu, následne nasypať sódu bikarbónu (odporúča sa aj za šálku) a na to ešte šálku octu. Nechajte pôsobiť aspoň 10 – 15 minút (zazátkované) a potom opäť prelejte horúcou vodou. Odtok by mal povoliť a nečistoty odplaviť. Bude to však dostatočné, aby sa o niekoľko mesiacov znova neupchal? A je vôbec rozumné zaťažovať potrubia a prostredie agresívnymi chemikáliami?

Krtkovanie prečisťuje mechanicky

Pokiaľ ste skúsili domácke čistenie, no problém sa po čase objavil znova, je možno vhodná doba pre oslovenie profesionálov, aby vám s prečistením odpadových potrubí pomohli. Majú dôležité skúsenosti i vybavenie a potrubia s odtokom vyčistia precíznejšie, efektívnejšie a do hĺbky. Profesionál odhalí aj skryté problémy a rozhodne má úplne iné prístroje a pomôcky, ktoré sa bežne v domácnosti nevyskytujú. Pravidelná údržba odtokov krtkovaním prinesie ich lepší stav a vyrieši problémy s upchávaním. Pokiaľ chcete vedieť viac, navštívte www.ab-krtkovanie.sk.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

    Comments are closed.