Čo robiť, aby sa pravidelne neupchávali odtoky?

Kamera v kanalizácii odhalí aj nepatrné poškodenia
13. decembra 2023
Profesionálne vs. domáce čistenie odpadových potrubí: Kedy volať krtkovanie?
13. decembra 2023

Čo robiť, aby sa pravidelne neupchávali odtoky?

Upchatý odtok v umývadle, sprche alebo na toalete nie je naozaj nič príjemné. Už takmer každý z nás zažil situáciu, že sa po čase odtok upchal a voda do odpadového potrubia (stupačky) prestala odtekať. Miesto toho sa nám hromadila v kúpeľni či kuchyni. Niekedy dokáže byť podobný stav až tak vážny, že môže spôsobiť celkom slušnú haváriu. Čo teda robiť a ako postupovať, aby sa podobné nepríjemnosti minimalizovali alebo úplne zamedzili? Rozhodne tu je pár rád a tipov.

Prevencia je lepšia než liečba

Tak, ako v mnohých oblastiach života, aj tu platí, že prevencia je rozhodne lepšia než liečba. Čo to však v praxi konkrétne znamená? Jednoducho to, že pravidelným čistením odtokov a odtokových potrubí, ktoré sú za nimi, predídete upchávaniu a následným problémom. Jednoznačne je to správna cesta, ktorá človeku ušetrí nielen mentálne zdravie, ale aj mnoho financií. Okrem toho si, samozrejme, treba dávať pozor a niektoré zvyšky a nečistoty, ktoré do umývadla nepatria, zachytávať a selektovať. Rozhodne tam nepatria napríklad veľké kúsky jedla, olej či odpad z kávy. Odtoky sa totiž zvyknú upchávať aj napriek tomu, že používame záchytné sitko na hrubé nečistoty, ktoré pravidelne čistíme. To je taká večná záhada, ktorú je ťažko pochopiť, že ani sitko a sieťka nezachránia odtok od upchatia. Čo vám teda poradíme?

Krtkovanie aspoň 2x do roka

Jednoznačne pravidelne využívať krtkovacie služby, ktoré zabezpečí profesionálna krtkovacia spoločnosť. Pokiaľ si podobnú firmu objednáte jeden alebo dvakrát do roka, odbremeníte sa od mnohých starostí s údržbou umývadiel, sprchy alebo vane. Odtoky a potrubie budú pravidelné prečistené špeciálnou technikou, ktorá sa dostane do hĺbky a na skryté miesta. Ušetríte tak aj životné prostredie, pretože nebudete do odtokov liať agresívne chemikálie bežne dostupné v drogériách, ktoré na čas nečistotám síce odzvonia, no môžu potrubie poškodiť. Komplexné riešenie sa rozhodne oplatí využiť. Viacej informácií nájdete na www.ab-krtkovanie.sk.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

    Comments are closed.