Kamera v kanalizácii odhalí aj nepatrné poškodenia

Upchatá kanalizácia vás už dnes neprekvapí
13. decembra 2023
Čo robiť, aby sa pravidelne neupchávali odtoky?
13. decembra 2023

Kamera v kanalizácii odhalí aj nepatrné poškodenia

Upchatie kanalizácie alebo odpadových potrubí vo vašej domácnosti si všetci všimnete určite veľmi rýchlo. Neodtekajúca voda alebo dokonca vyliate splašky z WC sú pre mnohých z nás vari najväčšou katastrofou, s akou sa môžeme v našich domácnostiach stretnúť. A platí to pre všetky typy budov, ktoré sú napojené na verejnú kanalizáciu.

V minulosti nebolo veľa možností ako sa podobné problémy riešili a aj tie boli v porovnaní s dneškom na dosť primitívnej úrovni. Cieľ je v takýchto prípadoch vždy jednoznačný, a to odstrániť príčinu upchatia z odpadovej rúry. No spôsob riešenia týchto situácii sa v posledných rokoch výrazne zmenili, takže po privolaní odbornej pomoci už dnes nečakajte majstra so železnou pružinou, ktorý v takýchto prípadoch postupuje vždy rovnako.

Dnešné metódy spriechodnenia alebo opráv kanalizácie sú už podstatne sofistikovanejšie a využívajú množstvo technologických vychytávok. Najbežnejšie sa dnes kanalizácie prečisťujú vysokým tlakom vody, pričom sa do kanalizácie zavedie hadica ukončená tryskou, z ktorej vystrekuje na vnútorné steny potrubia voda. Takto sú zo stien potrubia odstránené nánosy mastnoty a špiny, prípadne aj predmety upchávajúce tieto rúry.

Najväčšou pomocou pri mnohých pracovných úkonoch krtkovacích firiem je dnes monitoring potrubia uskutočňovaný špeciálne upraveným kamerovým systémom.  Tento systém kvalitných kamier dokáže odhaliť nielen presné miesto problému, ale aj jeho podstatu a príčinu. To platí samozrejme v prípade havarijných stavov, no TV monitoring sa využíva aj ako súčasť preventívnej údržby odpadových potrubí. Kamera zavedená do potrubia dokáže odhaliť množstvo nedostatkov, čím sa predchádza  vážnejším poruchám a havarijným stavom. Presná lokalizácia problémov a ich príčina  a rozsah sú základom zvolenia správnej techniky potrebnej na odstránenie vzniknutého problému.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

    Comments are closed.