Prečo treba monitorovať a čistiť kanalizácie?

Prečo je krtkovanie stále in?
13. decembra 2023
Kto si môže krtkovanie objednať?
12. januára 2024

Prečo treba monitorovať a čistiť kanalizácie?

Kanalizácie predstavujú dôležitú infraštruktúru, ktorá odvádza z domácnosti, komerčných priestorov i priemyselných budov odpadovú vodu na ďalšie spracovanie. Ich dobrá kvalita a vnútorná čistota rozhodne prispejú k dlhšej životnosti a spoľahlivejšej činnosti bez zbytočných poškodení a priesakov do životného prostredia alebo havárii spôsobených upchávkami z nečistôt. Monitoring kanalizácií je preto dôležitou službou, ktorá vie prostredníctvom moderných technológií odhaliť stav potrubí, ich poškodenie či upchatie. Kamera sa dá zaviesť aj do úzkych potrubí s priemerom 32 mm!

Čo všetko monitoring odhalí?

Monitoring sa používa najmä vo chvíli, keď je potrebné lokalizovať a odhaliť poruchy v potrubí, či preveriť jeho aktuálny stav. Netreba tak robiť rozkopávku alebo odstavovať celý systém, stačí lokálne prostredníctvom moderného zariadenia s kamerou preveriť jednotlivé úseky. Monitoring okrem toho zistí aj ďalšie technické informácie a detaily z vnútra potrubia. Zistí sa tak napríklad stav prípojky, či dokonca aj tesnosť jednotlivých spojov pre odhalenie presakov. Odborníci budú následne môcť navrhnúť patričné efektívne riešenia problémov, ktoré monitoring odhalí.

Čistenie kanalizácií

Podobne ako odpadové potrubia v domácnostiach aj kanalizácie by sa mali pravidelne čistiť, a to aj preventívne. Určite by sa tým zlepšil nielen stav potrubí, no aj ich schopnosť odvádzať obrovské množstvá vody napríklad pri veľkých dažďoch. Zanesená kanalizácia, kde bránia prietoku napríklad plastové vrecká, určite znesie toho menej než tá, ktorá dostáva pravidelnú údržbu. Kvalitná údržba predsa znamená aj veľké úspory na drahých opravách, ktoré sú nutné keď už sa niečo vo vnútri kanalizácie naozaj veľmi poškodí, alebo z dôvodu zaplavenia objektov odpadovou vodou. Udržiavanie kanalizačných systémov v optimálnom stave je preto nesmierne dôležité pre zdravie obyvateľov a pre životné prostredie. Hľadáte aj vy odborníkov? Kontaktujte www.ab-krtkovanie.sk.

Volajte Nonstop 0940 367 897, 0904 974 967

Kontaktný formulár

V prípade záujmu neváhajte vyplniť kontaktný formulár. My vás následne budeme kontaktovať.

    Comments are closed.